wypowiedzenie umowy w Telekomunikacji

Katalog znalezionych fraz

italianka21

W związku ze zmianą prawa telekomunikacji, TP-SA musiała wymówić umowy. Każdy może bez żadnych konsekwencji zrezydnować z umowy na neostradę.
Dowiedziałem się że takich ludzi będzie dosyć sporo, i TP-SA zamierza zaraz po 15 ogłosić nową promocję dla tych co odeszli, a nawet załatwienie promocji pozwoli się zmieścić w okresie wypowiedzenia starej umowy. Daje to szansę na zerwanie starej złodziejskiej taryfy i przejście na lepsze warunki z lepszą prędkością.
Widocznie zmiękli jak netia w tym zamieszaniu ogłosiła super promocje! Do tej pory za marne 512 bulę ponad stuwę!
Chyba warto pokombinować w razie czego zawsze można skożystać z oferty Net24 http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,5.html, a do 14 jeszcze trochę czasu?!

Nie piszczcie PIERDOŁÓW że bank nie może wypowiedziec umowy bo to są dyrdymały. Sprawa nie jest wyssana z palca ! Sam pozyczalem kase na spłatę kredytu -kumplowi któremu kredyt wypowiedziano w Inteligo ! widzialem papiery z banku w którym ten groził przekazaniem sprawy do windykacji po upływie 30 dni i brakiem stosownej wpłąty ! Powodem był wlasnei fakt zajecia konta przez komornika.

oto punkt umowy a który powołał sie bank

powody dla których bank może wypowiedzieć umowę o kredyt:
...
2) stwierdzenia zagrożenia terminowej spłaty zadłużenia z powodu złego stanu
majątkowego Klienta,

...


Komentując dalej bzdury wypisywane przez senekę
Co do firm telekomunikacyjnych. Zobowiązania z tyt prowadzonej działanosci gospodarczej przedawniają się po TRZECH latach a w wypadku jeśli odbiorcą usługi (świadczeniobiorcą)
jest podmiot gospodarczy- po DWÓCH latach. Mówi o tym wyraznie Kodeks Postepowania Cywilnego !!

Nie ma to jak wypowiedzi osób które myślą że pozjadały wszystkie rozumy ....

Zacznijmy od tego że mandat wystawiony przez straż miejską ważny jest przez 3 lata od momentu wystawienia czyli możesz totalnie olać. Pięć lat byłoby wazne gdyby ścigał cię urząd skarbowy za np. nie zapłacone podatki. Dodam przy okazji że firmy telekomunikacyjne mają na to 2 lata. Kiedyś po 3 latach Tele2 wysłało do mnie ze mam zapłacić 90zł, olałem to i po kilku miesiącach przyszło do mnie pismo z firmy windykacyjnej dające mi ostatnią szansę na spłate Poszło do kosza i na tym się skończyło.
Co do wypowiedzenia umowy kredytowej przez bank z powodu niezapłaconego mandatu to jest to oczywista bzdura.
Będziesz frajer jak zapłacisz a na drugi raz to w ogóle nie dzwoń, bo wtedy wiedzą że list odebrałeś.

[COLOR=red][COLOR=red]Wiatm
Ja mam Neo tp 128 od roku z umową na dwa lata w tej ofercie 6 miesięcy po jeden zeta.
Niedawno dostałem pismo od tepsy z dnia 20.12.2006r. i tam jest napisane:
"zmieniony Regulamin i Cennik usługi neostrada tp zacznie obowiązywać od dnia 15 lutego 2007 roku.
Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z art. 59 ust.2. ustawy prawo Telekomunikacyjne, mają Państwo możliwość wypowiedzenia obecnie zawartej z telekomunikacją polską umowy na świadczenie usługi neostrada w przypadku gdy nie zaakceptujecie państwo zmienionego regulaminu. Jeżeli skorzystają państwo z tego prawa do 14.02. TP nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze".
Ja z tego co napisali jednoznacznie rozumiem, że mogę zerwać moją umowę do 14.02.2007, bez żadnych konsekwencji, mimo że został mi jeszcze rok.
Pozdro Jo]{eR

No jasne .. od razu na Forum ... po co Budynia zapytać ... ehhh... jesteś w Erze a u nich to niestety wyglada tak:

"... Klienci, którzy nie zgadzają się na zmiany zawarte w otrzymanym piśmie odnośnie zmiany niektórych zapisów umowy oraz Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych mogą wypowiedzieć Umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych jednak, ponieważ zmiany te wynikają bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa i usunięcia klauzul niedozwolonych - nie mogą skorzystać z prawa wypowiedzenia umowy bez naliczenia kary umownej (w przypadku umów terminowych).

Tak, więc w przypadku, gdy umowa jest terminowa rozwiązując ją przed okresem, na jaki została zawarta zostanie naliczona kara umowna określona w regulaminie promocji...."

Orange, Plus i chyba Play nie miały tej klauzuli ale za to głowy sobie uciac nie dam ...

UKE sprawdza czy Polska Telefonia Cyfrowa naruszyła prawo przy zmianie regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej od dnia 30 marca 2007 r. prowadzi postępowanie kontrolne w Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. w związku z dokonaną przez operatora zmianą regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych. Z dotychczasowych informacji wynika, że w trakcie tej zmiany PTC dopuściła się naruszenia przepisu art. 59 ust. 2 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne, zobowiązującego do poinformowania abonentów o prawie wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji zmian, a także o tym, że w razie skorzystania z tego prawa PTC nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze.

W przypadku potwierdzenia, w toku kontroli, naruszenia dokonanego przez PTC, wobec operatora zostaną wystosowane zalecenia pokontrolne zobowiązujące go do usunięcia nieprawidłowości np. poprzez ponowne przedłożenie regulaminu abonentom wraz z prawidłową informacją o uprawnieniach abonentów, tak by użytkownicy otrzymali właściwą informację o przysługującym im uprawnieniu i mogli z niego skorzystać - zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym.

Jeżeli naruszenie nie zostanie usunięte we wskazanym terminie, Prezes UKE rozważy wszczęcie postępowania administracyjnego na podstawie art. 209 Prawa telekomunikacyjnego. Zgodnie z tym przepisem na spółkę, oraz na kierującego nią, może zostać nałożona kara pieniężna w związku z naruszeniem obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników końcowych.

(ź)UKE

Witam 22.02.2007 roku podpisalem z UPC umowe promocyjna na 12 msc na swiadcznie 3 uslug telekomunikacyjnych (tv, net, telefon). Obecnie chcialbym zrezygnowac z telefonu i zostawic sobie tylko tv i internet i mam pytanie: czy powinienem wyslac im wypowiedzenie umowy na pismie, bo jak nie do przedluza mi stara umowe na kolejnej 12 msc? (na party line powiedzieli mi ze nie przedluza mi, ale kij ich tam wie)

Z gory dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Prawo telekomunikacyjne zobowiązuje nas do poinformowania , że w związku ze zmianą Cennika przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej nie pózniej niż w terminie 14 dni przed datą podwyższenia ceny wskazaną w niniejszym zawiadomieniu w drodze pisemnego oświadczenia. W przypadku skorzystania z powyższego uprawnienia UPC POLSKA Sp .z o.o. nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze z tytułu rozwiązania umowy , z wyjątkiem umów zawartych na warunkach promocyjnych i czas określony .

Marku
cytuję dolny przypis listu :
Prawo telekomunikacyjne zobowiązuje nas do poinformowania, że w związku ze zmianą Cennika przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej nie później niż w terminie 14 dni przed datą podwyższenia ceny wskazaną w niniejszym zawiadomieniu w drodze pisemnego oświadczenia. W przypadku skorzystania z powyższego uprawnienia UPC Polska Sp. z o.o. nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze z tytułu rozwiązania umowy, z wyjątkiem umów zawartych na warunkach promocyjnych i czas określony
to jest to prawo, o którym pisałam.

mastodontus - trudno polemizować z kims kto zamiast podawać konkrety obrzuca tylko błotem UPC. TePeO to nie "domokrążca" czy przedstawiciel handlowy jak zapewne chciałeś powiedzieć tylko pracownik UPC, który ma za zadanie odpowiadać na zapytania klientów na tym forum. I tak się dzieje jak tylko jest to mozliwe pomaga w kwestiach technicznych i innych również. sprawdź sobie na forum.

Z tego co wiem, to od 1 maja oficjalne warunki użytkowania usługi telefonicznej w UPC zawierają zapis:

1. Abonent usługi telefonicznej:
a) nie może wykorzystywać jakichkolwiek urządzeń telekomunikacyjnych, które umożliwiają podłączenie do sieci telekomunikacyjnej Dostawcy usług i kierowanie do niej połączeń telekomunikacyjnych pochodzących z innych sieci telekomunikacyjnych;
b) nie może kierować do sieci telekomunikacyjnej Dostawcy usług ruchu telekomunikacyjnego z innych sieci telekomunikacyjnych bez zgody Dostawcy usług.

2. Dostawca usług może zawiesić świadczenie usług Abonentowi, albo wypowiedzieć Umowę Abonencką ze skutkiem natychmiastowym, jeżeli Abonent:
a) Abonent narusza zakazy określone w punkcie 1 a) i/lub b);
b) Abonent korzysta z usługi telefonicznej w sposób, który zakłóca funkcjonowanie usługi telefonicznej, Sieci bądź jej elementów lub powoduje nadmierne obciążanie Sieci;
c) Abonent korzysta z usługi telefonicznej niezgodnie z Regulaminem lub Umową Abonencką.

Cennik nie zawiera już zapisu na temat ograniczeń 2000 minut i 1000 połączeń w okresie rozliczeniowym


Z tego co wiem dział utrzymań ma tylko jedną opcję 15 % upustu z przedłużeniem umowy na dwa lata

Toż to świetna oferta... 15% to przy 171 PLN/mc to moja opłata miesięczna zmniejszy się o całe 25 PLN ( pominę że w pracy na obiad wydaje 17 PLN dziennie ). Naprawdę jest to świetna oferta dla UPC bo klient za taką ofertę serdecznie podziękuje złoży wypowiedzenie i podpiszę nową umowę też z UPC płacąc za instalację ( ile tam będą chcieli np. 100 PLN ). Najlepiej zatrzymać klienta na 24 miesiące wiedząc ( z punktu widzenia firmy ) że za X miesięcy oferta ponownie się zmieni a klient będzie miał "w plecy" ( przykład ostatnie przyśpieszenie w Wawie ). Ale przecież większość firm telekomunikacyjnych tak postępuje ( poza Orange, i Erą jak wyślesz rezygnację ).

Ale przyznam rację oferta UPC jest dobra ( patrze pod kątem N-ki ), mam to czego chciałem pakiet BBC, Ngeo, Polsat`y, MTV 2/Dance/Hits.
Ktoś pisał że Aster ma lepszą ofertę i owszem ma więcej kanałów HD ale szukałem cennika i chyba wiem dlaczego tak bardzo go ukryli ale po przeczytaniu pierwszej linijki:

Aktywacja sygnału cyfrowego - de koder z HD i PVR (High Definition i nagrywarka) 750,00
Chyba że słabo szukałem i oferują mniejszą opłatę instalacyjną


przepisuejsz telefon (abonenta) na inną osobe zameldowaną pod danym adresem, ta osoba mówi że nie chce neostrady (nie ponosi wtedy kosztów zerwania umowy na nesotrade, wiem że teraz można to zorbić bezpłateni ale może wam sie przydac na przszłość ) po czym zaawiera nową umowe na nesotrade z obowiązującymi promocjami
Jak napisałeś, do połowy lutego można wypowiedzieć umowę na Neostradę w TP. Problem jest taki, że zastosowali kruczek prawny, aby temu zapobiec. Jeśli wypowiesz umowę, a w dniu 16 października 2006 miałeś już podpiętą Neostradę, to nie możesz skorzystać z promocji.


Kto może skorzystać z Promocji:

* osoby, mające linię telefoniczną tp, na której w dniu wejścia promocji (16 października 2006) nie zainstalowano neostrady tp
* Klienci TP, którzy nie są zadłużeni wobec Telekomunikacji Polskiej
* osoby, które wcześniej nie skorzystały z tej promocji.


źródło