wypadkowa składka

Katalog znalezionych fraz

italianka21


aha

hmm a jak się od tego ZUS liczy ?

czy to jest tak ?
http://2009.maly-zus.pl/skladki-zus/skladk...1-276-zl-brutto
+ dodatego ja płacę jakieś 200 zł ? prawda ?
u

Ulcik musisz zarabiac 1276 zł brutto, by z działalności płacić tylko składkę zdrowotną - aktualnie 215,35
Pracodawca, u którego pracowałabyś ponosi kosztów łącznie na kwotę : 18,61% + 1276,00 = 1513,46
18,61% tyczy się TYLKO sprawy Ulcika. Inny pracodawca może mieć inną stawkę % kosztów uzależnioną od składki wypadkowej - jej różnej % wysokości.

Ulcik sprecyzuj pytanie ! bo totalnie nie rozumiem tego
http://2009.maly-zus.pl/skladki-zus/skladk...1-276-zl-brutto
+ dodatego ja płacę jakieś 200 zł ? prawda ?

Chodzi Ci o co o Twój koszt, gdybyś zatrudniała kogoś na etacie? + siebie?
Jak co pisz na pw

W sprawie zatrudnienia osoby, z którą prowadzisz gospodarstwo domowe ale nie jestes z tą osobą spokrwniona, ale prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe to pod względem ZUS- będzie to pracownik, gdyż ustawa zasiłkowa mówi, ze za osobę współpracującą uważa się mez,a zonę, dzieci, macochę itp z którymi to prowadzi się wspólnie gospodarstwo domowe czyli opłacasz od niemęża wszystkie składki ZUS czyli emerytalną, rentową, wypadkową, zdrowotną, chorobową, FP i FGŚP. jesli zatrudnisz go na umowe o pracę.


To, ze niemąż jest osobą niepełnosprawną to daje ci tyle, ze możesz wystąpić do PFRONU o dofinansowanie do składek ZUS lub dofinansowania do wynagrodzeń – Natomiast mozesz również w Powiatwym centrum Pomocy Rodzinie, które zdziała przy PUP starac się o dofinansowanie ze środków PFROn na przystosowanie stanowiska pracy dla takiej osoby, ewentualnie dofinansowania do wynagrodzeń.

Co do otrzymania dofinansowania z PUP jak najbardziej możesz starać się o pieniądze na rowinięcie czy też załozenie działalności gospodarczej, pod warunkiem,ze to jest Twoja pierwsza działalność!
Jeżeli bedzie to Twoja pierwsza działalnosc to wtedy będziesz płacić "mały" ZUS przez 2 lata
Napisałam to wszystko bardzo ogólnie, jesli masz konkretne pytania to odpowiem tylko cierpliwości bo mnie mało jest na forum

o czym wy mowice do zusu nie ma rzadnych innych skladek placisz ok 270 zl teraz jest 265 zl z gorszami. Ksiegowa Ci nie potrzebna. bo pare wpisow do Ksiegi przychodów i rozchodow kazdy umie. faktury wystawiac umiesz. Wiec wydatki to tylko zus no i podatki. Jednorazowo zaplacisz 150 zl za to aby byc vatowcem.

Dofinansowanie dla bezrobotnych jest i wynosi ok 12.700 zl w woj. Sląskim. ale aby je dostac trzena sie zadeklarowac ze przez rok owa dzialalnosc bedzie prosperowac i nie bedziesz spodznial sie ze skladkami. Jezeli to zobisz bedziesz musial zwracac wszystko + %. Nie trzeba miec biznes planu tylko wypelniasz formularz dostarczony przez UP. No i co najwarznieszjesze trzeba miec 1 badz 2 żyrantow ( przychody ok 2.5 tys ) nie pamietam jak ja mialem.

PS wykrywacz ale piszesz głupoty bez urazy,

U zdrowotne 166.66
Fundusz pracy 37.19
Chorobowe 37.19
Wypadkowe 27.33

tak bylo w czerwiec/lipiec/sierpien.... teraz jest odrobinke inaczej.

Niskie składki, wysokie odszkodowania,
Ubezpieczenie działające zarówno w Irlandii jak i w całej Europie, Ubezpieczony ma całkowitą kontrolę nad produktem.
Ubezpieczenie to wypłaca pieniądze za jakiekolwiek wypadek.

Więcej informacji pod numerem:
0862640228

Polski Agent Ubezpieczeniowy
Szymon Kawik

Gazeta Prawna 03.03.2005 a w niej min:
Praca i Podatki
• Jak ustalić składkę wypadkową
• Terminów trzeba przestrzegać
• Terminarz podatnika i płatnika
• O terminie urlopu decyduje pracodawca

Aktualności
• Spółki mają co dzielić
• Protest w tle
• Musimy dołożyć
• Więcej czasu na sprzeciw
• Airbus zachęca Polskę
• Zaufanie do złotego
• Znikające akta Temidy

Gazeta Gospodarcza
• Airbus zachęca Polskę
• Pomogła udana sprzedaż obligacji
• Rekordowe zyski z drogiej ropy
• Jak rozruszać Euroland

Prawo na co dzień
• Jak przekazać środki na pożytek publiczny
• Czy wpłata podlega zmniejszeniu
• Czy cegiełka jest dowodem

Namiarki w załaczniku dostępne 24h +

c.d.n.

Bogey, gdzie Ty widzisz dziki kapitalizm, jesteśmy państwem socjalnym, zamiast to udowadniać pokarze ci ile nasze kochane państwo zabiera z naszej pensji właśnie na obowiązkowe ubezpieczenia:

minimalna płaca to 850 zł wiec dla tej stawki to wylicze:

wynagrodzenie brutto - 850
składka na ubezpieczenie emerytalne finansowana przez pracodawcę - 82,96
składka na ubezpieczenie emerytalne finansowana przez ubezpieczonego - 82,96
składka na ubezpieczenie rentowe finansowana przez pracodawcę - 55,25
składka na ubezpieczenie rentowe finansowana przez ubezpieczonego - 55,25
składka na ubezpieczenie chorobowe - 20,83
składka na ubezpieczenie wypadkowe - 16,41
Fundusz Pracy - 20,83
Fundusz Gwarantowanych świadczeń Pracowniczych - 1,28
składka na ubezpieczenie zdrowotne 58,73 (53,55 wolno odliczyć nam od podatku dochodowaego)
zaliczka na potek dochodowy - 14,20 (67,74 - 53,55)
Do wypłaty - 618,03

Podliczając
Całkowity koszt utrzymania pracownika z pensją 850 zł - 1010,32 zł
kwota wszystkich podatków z listy płac - 392,29
Pracownik otrzymuje 618,03 porównajcie to sobie z sumą podatków do zapłacenia.

Gdzie tu dziki kapitalizm, jeśli wg Ciebie on tak wygląda to nie chce wiedzieć ile musiałbym oddawać do wspólnej kasy w prawdziwym państwie socjalnym

Ubezpieczenia społeczne- forma zabezpieczenia pracowników i ich rodzin przed konsekwencjami zdarzeń losowych powodujących utratę lub zmniejszenie możliwości uzyskiwania zarobku.

Ubezpieczenia społeczne obejmują:

a) ubezpieczenia emerytalne- z tego tytułu osoby uprawnione otrzymują emeryturę. (Składka na ubezpieczenie emerytalne jest opłacana w połowie przez pracownika i w połowie przez pracodawcę).

ubezpieczenia rentowe- z tego tytułu wypłacane są między innymi renty z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinne, dodatki do rent rodzinnych i zasiłki pogrzebowe. (Składka jest opłacana w połowie przez pracownika i w połowie przez pracodawcę).

c) ubezpieczenia chorobowe- z tego tytułu przysługuje uprawnionym między innymi zasiłek chorobowy i zasiłek macierzyński. (Składka opłacana jest przez pracownika).

d) ubezpieczenia wypadkowe- z tego tytułu wypłacane są świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. (Składka opłacana jest przez pracodawcę.)

Osoby zatrudnione na podstawie umowy o prcaę podlegają powszechnemu obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu. Składki na ubezpieczenia zdrowotne przekazywane są na rachunek bankowy Zakladu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Osobom ubezpieczonym i członkm ich rodzin przysługują świadczenia służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia.

Praca chałupnicza to nazwa potoczna - oficjalnie to praca nakładcza. Zatrudniony wykonuje pracę w domu w określonym przez siebie czasie, nie jest zobowiązany do pracy pod nadzorem pracodawcy, szef rozlicza go z efektów. Chałupnik nie jest prcownikiem, ponieważ umowa o pracę nakładczą to rodzaj umowy cywilnoprawnej, nie można jej postanowień kształtować dowolnie. W umowie należy wskazać rodzaj pracy, termin jej rozpoczęcia, a także zasady wynagradzania. Nakładca ma obowiązek zapewnić chałupnikowi taką ilość pracy, by zapłata za nią była co najmniej taka, jak najniższe wynagrodzenie za pracę. Jeśli jednak dorabia wykonując pracę nakładczą to jego wynagrodzenia nie mnoże być niższe niż 50% najniższej pensji. Od pracy nakładczej nie odprowdza się składki wypadkowej, ponieważ jest wykonywana w domu, przy pracy nakładczej dobrowolne jest też ubezpieczeniew zdrowotne. Chałupnika można też zwolnić dyscyplinarnie, rozstając się z pracownikiem zgodnie z art.97 kodeksu pracy należy wystawić mu świadectwo pracy. Zatrudniając osobę na podstawie umowy nakładczej należy pamiętać o jej uprawnieniach , jakie przysługują pracownikom zatrudnionym na podstawie umów o pracę. Chałupnicy mają prawo między innymi do:
-bezpiecznych i higienicznych warunków pracy,
- urlopu wypoczynkowego,
- urlopu maciężyńskiego,
- wynagrodzenia za okres niezdolności o pracę ,
- otrzymania świadectwa pracy,
- otrzymania odprawy pieniężńej w przypadku rozwiązania umowy w wyniku ogłoszenia upadłości nakładcy lub jego likwidacji, odprawa taka należy się także w przypadku ograniczenia lub rezygnacji przez nakładcę zatrudnienia danej osoby w charakterze chałupnika

Poczytajcie na http://ubezpieczenia.wp.pl/POD,8,hor,3,p,4...74.393&ticaid=1

W piątek Sejm zdecydował, że składka emerytalna, rentowa i wypadkowa płacona przez nowych przedsiębiorców będzie niższa o połowę od obowiązującej dotychczas....


Uległy zmniejszeniu, tyle że nie odbyło się to nagle, a stopniowo. W momencie jej obniżania była już mała przepaść między kasą wpłacaną a wypłacaną. Stara wysokość składki była dostosowana do plagi "lewych rent", którą w ostatnich latach udało się trochę ukrócić.

Formalnie to i tak szło wszystko razem: emerytalna, rentowa, wypadkowa i chorobowa do jednego wora zwanego FUS. O ile trzy pozostałe pokrywały rzeczywiste wydatki o tyle wydatki na emerytury były i są większe od wpływów (miedzy innymi przez to, że cześć środków idzie do OFE). W podniesienie składki rentowej nie tyle chodzi o wypłatę rent ale o zmniejszenie deficytu związanego z wypłatami emerytur.